Aktualności


Konkurs2013

Krajowy Klub Sokolników i Ochrony Ptaków Drapieżnych PZŁ „Gniazdo Sokolników”

z okazji Jubileuszu 90 – lecia Polskiego Związku Łowieckiego i 40 Jubileuszowych Łowów z Sokołami

zaprasza do udziału w

 I Konkursie Fotograficznym i Literackim

„Sokolnictwo w obiektywie i piórze”.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego, a patronat medialny - Redakcja „Łowca Polskiego”.

Konkurs skierowany jest zarówno do sokolników jak i wszystkich sympatyków sokolnictwa. Przedmiotem konkursu fotograficznego są zdjęcia przedstawiające szeroko rozumiane sokolnictwo a literackiego – proza i poezja zawierające wątek sokolniczy.

Laureatów konkursu (fotograficznego i literackiego) poznamy w połowie października 2013 r. Zdobywcy I, II i III miejsca oraz autorzy prac wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe. Z najciekawszych prac utworzona zostanie wystawa pokonkursowa. Będzie ona prezentowana m.in. na 40 Jubileuszowych Łowach z Sokołami, które odbędą się w dniach 6-10.11.2013 r. w okolicach miejscowości Busko-Zdrój (ZO PZŁ Kielce).

 

Warunki techniczne. Jeden uczestnik może przysłać do każdego z konkursów maksymalnie 5 prac (odpowiednio: w fotograficznym - 5 zdjęć, literackim – 5 tekstów (poezji lub prozy). Zdjęcia najlepiej jest zapisywać w RGB. Format plików – TIF lub JPG, przy możliwie jak najmniejszym stopniu kompresji (najwyższej jakości), rozdzielczość – 300 dpi. Max. waga zdjęcia to 12MB.

Prace należy nadsyłać e-mailem (należy dołączyć dane kontaktowe uczestnika) na adres: konkurs@gniazdosokolnikow.pl  wpisując w tytule przesyłki swoje imię i nazwisko.

Prawa autorskie – wykorzystanie zdjęć. Przesłanie prac na konkurs (zdjęć i tekstów) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody do wielokrotnej i nieodpłatnej ekspozycji nadesłanych prac na wystawach związanych z Konkursem (z zaznaczeniem nazwiska autora) oraz wielokrotnej i nieodpłatnej publikacji (drukiem oraz w Internecie) we wszystkich materiałach związanych z działalnością Krajowego Klubu Sokolników i Ochrony Ptaków Drapieżnych PZł „Gniazda Sokolników”. Każda praca konkursowa (zdjęcie lub tekst) użyta do ekspozycji lub publikacji będzie z zaznaczeniem nazwiska autora.

Terminarz konkursu „Sokolnictwo w obiektywie i piórze”.

15.10.2013 r. – ostateczny termin przyjmowania prac konkursowych
do 20.10.2013 r. – rozstrzygnięcie konkursu
6-10.11.2013 r. – wystawa pokonkursowa i uroczyste wręczenie nagród na XXXX Jubileuszowych Łowach z Sokołami.

Organizator konkursu. Krajowy Klub Sokolników i Ochrony Ptaków Drapieżnych PZŁ „Gniazdo Sokolników”. Wszelkich dodatkowych informacji udziela: V-ce Sokolniczy - kol. Krzysztof Staniszewski, tel. 0-608051713.

Strona konkursu: www.gniazdosokolnikow.pl