Aktualności


IMG-20231211-WA0010Obejrzyj album (liczba zdjęć: 24)
Odległość, jaką musieliśmy pokonać, nie odstraszyła naszej pięcioosobowej reprezentacji Gniazda Sokolników od udziału we Włoskim Międzynarodowym Konkursie Sokolniczym - Memoriale Ivana Busso, który odbył się w dniach 8-11 grudnia br w Castellina in Chianti. Piękne widoki, świetnie ułożone ptaki łowcze, spektakularne pogonie za zwierzyną oraz oczywiście spotkanie starych i poznanie nowych przyjaciół z niemal całej Europy, w pełni wynagrodziły nam trud podróży. Winnica Rocca Delle Macie zapewniła nam wspaniałą gościnę, a Gianluca Barone - prezydent włoskiego klubu sokolniczego Circolo Culturale di Falconeria Tradizionale Italiana zadbał o doskonałą organizację imprezy.

Pierwszy dzień przebiegł pod znakiem rywalizacji drużynowej. W rywalizacji brały udział trzyosobowe drużyny z 7 krajów (Polska - w składzie: Milada Płomińska, Renata Tobolova-Wietrow i Piotr Wietrow, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria). Ostatecznie, po bardzo wyrównanych próbach poszczególnych ptaków i psów, werdyktem jury, w skład którego wszedł również reprezentant Gniazda Sokolników - Jarosław Przydacz, puchar powędrował w ręce drużyny Czech. Kolejne dni upłynęły nam na polowaniu i podziwianiu doskonałych umiejętności poszczególnych ptaków.

Z Toskanii wyjechaliśmy w doskonałych nastrojach, szczególnie Milada, której seterka, Pepsi, została wyróżniona jako druga wśród psów biorących udział w rywalizacji, zaś samica jastrzębia z którą startowała, Porsche, została ogłoszona najlepszym jastrzębiem imprezy. Dziękujemy koleżankom i kolegom z Włoch za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne łowy!